Michael has logged 19 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Legend of Hell House

The Legend of Hell House

1973
×
★★★½
Edit this entry  
12
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boogey Man

The Boogey Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Legend of Boggy Creek

The Legend of Boggy Creek

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zombie Holocaust

Zombie Holocaust

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Those People

Those People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry