Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Executioners from Shaolin

Executioners from Shaolin

1977
×
★★★½
Edit this entry  
15
Challenge of the Masters

Challenge of the Masters

1976
×
★★★½
Edit this entry  
14
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ring

Ring

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Let Me Die a Woman

Let Me Die a Woman

1977
×
Edit this entry  
13
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Late Autumn

Late Autumn

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy Lips

Crazy Lips

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
A Pool Without Water

A Pool Without Water

1982
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nuns That Bite

Nuns That Bite

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dead A Go! Go!

Dead A Go! Go!

1999
×
★★½
Edit this entry  
08
Blood Sisters

Blood Sisters

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Private House of the SS

Private House of the SS

1977
×
★★★
Edit this entry  
07
Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks

Ilsa, Harem Keeper of the Oil Sheiks

1976
×
★★★
Edit this entry  
07
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
Edit this entry  
07
The Girl in Room 2A

The Girl in Room 2A

1974
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nagai Go no Horror Gekijo: Kirikagami

Nagai Go no Horror Gekijo: Kirikagami

1992
×
Edit this entry  
07
Nagai Go no Horror Gekijo: Mannequin

Nagai Go no Horror Gekijo: Mannequin

1992
×
Edit this entry  
07
Psychic Vision: Jaganrei

Psychic Vision: Jaganrei

1988
×
Edit this entry  
07
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skeleton Man

Skeleton Man

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Biotherapy

Biotherapy

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Retribution

Retribution

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
Captured for Sex 2

Captured for Sex 2

1986
×
Read the review Edit this entry  
01
Raging Hell Fires

Raging Hell Fires

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sadako 3D

Sadako 3D

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Mighty Peking Man

The Mighty Peking Man

1977
×
★★★
Edit this entry  
30
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Rusted Body: Guts of a Virgin III

Rusted Body: Guts of a Virgin III

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Battle Girl: The Living Dead in Tokyo Bay

Battle Girl: The Living Dead in Tokyo Bay

1991
×
★★★½
Edit this entry  
30
Encounter with the Unknown

Encounter with the Unknown

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Symbol of Release

Symbol of Release

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry