Sort by
  • The Electronic Diaries

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • El Camino Christmas

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Woodshock

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★½

  • It Comes at Night

    ★★

  • Literally, Right Before Aaron

    ★★

  • The Lovers

    ★★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • Life

    ★★½

  • Ramblin' Freak

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Dream Boat

    ★★★½

  • Marjorie Prime

    ★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★

  • Lemon

    ★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Bushwick

  • Landline

    ★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Passengers

    ★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • The Very Private Work of Sister K

    ★★★★

  • Kaleidoscope

    ★★★

  • The Ghoul

    ★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★

  • The Monster

    ★★

  • 13th

    ★★★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★

  • Free Fire

    ★★

  • The Bad Batch

    ★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Hounds of Love

    ★★★½

  • Let's Be Evil

  • Blair Witch

    ★½

  • A Dark Song

    ★★★½

  • Absolutely Fabulous: The Movie

    ★★½

  • House of Z

    ★★½

  • Zoology

    ★★★★½

  • Elle

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Untamed

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★

  • Harmonium

    ★★★★

  • Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds

    ★★★½

  • Queen Mimi

    ★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★½

  • The First Monday in May

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★½

  • The Boss

  • Endless Poetry

    ★★★★

  • The Alchemist Cookbook

    ★★★★

  • The Good Neighbor

    ★★