Sort by

Matthew has logged 19 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★½
Edit this entry  
30
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Saturday Night

Saturday Night

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Curse of the Blair Witch

Curse of the Blair Witch

1999
×
Edit this entry  
19
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raising Hell: Filming the Exorcist

Raising Hell: Filming the Exorcist

2010
×
Edit this entry  
12
All My Life

All My Life

1966
×
Edit this entry  
12
Rebooted

Rebooted

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

The Fear of God: 25 Years of The Exorcist

1998
×
Read the review Edit this entry  
08
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Shadowed

Shadowed

2020
×
Edit this entry