Sort by

Matthew has logged 54 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spinner

Spinner

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Furry Vengeance

Furry Vengeance

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Home

Home

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Not Cool

Not Cool

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Perfect Score

The Perfect Score

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Live Freaky Die Freaky

Live Freaky Die Freaky

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
They All Must Die!

They All Must Die!

1998
×
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Power/Rangers

Power/Rangers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
'71

'71

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unfinished Business

Unfinished Business

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League vs. Bizarro League

LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League vs. Bizarro League

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wild Card

Wild Card

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry