Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Unhinged

Unhinged

2020
×
Edit this entry  
15
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
15
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Safe

Safe

2012
×
Read the review Edit this entry  
13
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky V

Rocky V

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
Read prior review Edit this entry  
13
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twins

Twins

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
On Deadly Ground

On Deadly Ground

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read prior review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Road House

Road House

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry