Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ali G Indahouse

Ali G Indahouse

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★½
Edit this entry  
01
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
Incantation

Incantation

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry