Sort by

Matthew has logged 15 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Imperium

Imperium

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Break Point

Break Point

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goodbye World

Goodbye World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Keanu

Keanu

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry