Sort by
  • Hustle

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Diabolik

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Freaks Out

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Card Counter

  • Prayers for the Stolen

    ★★★

  • To Chiara

    ★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★½

  • Taipei Suicide Story

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Dustin

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • There Will Be No More Night

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Falling

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Volare

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

  • Martin Eden

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ready or Not

    ★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • The Traitor

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Highwaymen

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • Captain Marvel

  • The First King

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • A Faithful Man

    ★★

  • Halloween

  • Widows

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • At Eternity's Gate

    ★½

  • Capri-Revolution

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Non-Fiction

    ★★★