• Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★

  • The Umbrellas of Cherbourg

    ★★★½

  • Paths of Glory

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Lock, Stock and Two Smoking Barrels

    ★★★½

  • Ponyo

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Holidate

    ★½

  • Rosemary's Baby

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★½

  • After We Fell

  • Monsters University

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Pocahontas

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★