Sort by

Matt has logged 56 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dig Two Graves

Dig Two Graves

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shut Up and Play the Hits

Shut Up and Play the Hits

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
How It Ends

How It Ends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Pretty One

The Pretty One

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bomb City

Bomb City

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lorelei

Lorelei

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Finding You

Finding You

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Waking Life

Waking Life

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Seduction

The Grand Seduction

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slash

Slash

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jolt

Jolt

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Misfits

The Misfits

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trust

Trust

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
All Nighter

All Nighter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ride the Eagle

Ride the Eagle

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Casque

Casque

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hum

Hum

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Seventh Day

The Seventh Day

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Settlers

Settlers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Jack Goes Boating

Jack Goes Boating

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Colony

The Colony

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Year

The Big Year

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Absentia

Absentia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mike Bassett: England Manager

Mike Bassett: England Manager

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry