Sort by

Matt has logged 63 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bad Girl

Bad Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Glorias

The Glorias

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Say Your Prayers

Say Your Prayers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
City of Tiny Lights

City of Tiny Lights

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Entanglement

Entanglement

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Winning Season

The Winning Season

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Arbitrage

Arbitrage

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Darling

Darling

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bluebird

Bluebird

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Momentum

Momentum

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
All or Nothing: Tottenham Hotspur

All or Nothing: Tottenham Hotspur

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Chronically Metropolitan

Chronically Metropolitan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Collaborator

Collaborator

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Asthma

Asthma

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fare

The Fare

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
After We Leave

After We Leave

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passenger Side

Passenger Side

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Making The Witcher

Making The Witcher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bellflower

Bellflower

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stand Up Guys

Stand Up Guys

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Long Nights Short Mornings

Long Nights Short Mornings

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Best Man Down

Best Man Down

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scheme Birds

Scheme Birds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry