Sort by

Matt has logged 601 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cardboard Boxer

Cardboard Boxer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dead Teenager Movie

Dead Teenager Movie

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
All Roads to Pearla

All Roads to Pearla

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Who We Are Now

Who We Are Now

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hippopotamus

Hippopotamus

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
It's a Disaster

It's a Disaster

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ravage

Ravage

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Run, Fatboy, Run

Run, Fatboy, Run

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Tomato Red

Tomato Red

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Feast of the Seven Fishes

Feast of the Seven Fishes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crown Vic

Crown Vic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thief

Thief

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Virtuality

Virtuality

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Place of No Words

The Place of No Words

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Pool

Love Pool

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cold Brook

Cold Brook

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Octavio Is Dead

Octavio Is Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lookout

The Lookout

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
King of California

King of California

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Blood Punch

Blood Punch

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Frailty

Frailty

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mission

The Mission

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry