Sort by

Matt Maddock has logged 18 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ménilmontant

Ménilmontant

1926
×
Edit this entry  
19
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
19
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Whispering Corridors

Whispering Corridors

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Kid

The Kid

1921
×
Read the review Edit this entry  
05
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
Edit this entry  
05
His Wooden Wedding

His Wooden Wedding

1925
×
Read the review Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry