Sort by

Matt has logged 20 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry