Sort by

Matthias has logged 262 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Misfits

The Misfits

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Infinite

Infinite

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Injustice

Injustice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Made in Italy

Made in Italy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Needle in a Timestack

Needle in a Timestack

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Best Sellers

Best Sellers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spinning Man

Spinning Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Green Card

Green Card

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry