Matthew has logged 16 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Bank Job

The Bank Job

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Edit this entry