Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Edit this entry  
24
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Sound of 007

The Sound of 007

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Tailor of Panama

The Tailor of Panama

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Sound of 007

The Sound of 007

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Live Wire

Live Wire

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Taffin

Taffin

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Fury

The Fury

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry