Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Pinocchio

  • The Next 365 Days

  • Fall

    ★½

  • Beast

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • DC League of Super-Pets

    ★★½

  • National Theatre Live: Prima Facie

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★

  • Men

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Our Father

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Operation Mincemeat

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cyrano

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½