• House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Night Teeth

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • Nadia, Butterfly

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Work It

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • All the Bright Places

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Rim of the World

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Aladdin

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • The Perfect Date

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★

  • The Dirt

    ★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★