Sort by

Middle-Aged Crowbar Enthusiast has logged 41 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Universal Soldier: The Return

Universal Soldier: The Return

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
From Hell

From Hell

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Covenant

The Covenant

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
20
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vampires

Vampires

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rear Window

Rear Window

1954
×
Read the review Edit this entry  
17
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Psycho

Psycho

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

Wrong Turn 4: Bloody Beginnings

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Dracula: Dead and Loving It

Dracula: Dead and Loving It

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Wrong Turn 3: Left for Dead

Wrong Turn 3: Left for Dead

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Leatherface

Leatherface

2017
×
Read the review Edit this entry