Sort by

Matt has logged 20 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crimewave

Crimewave

1985
×
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guarding Tess

Guarding Tess

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry