Sort by

Matt has logged 251 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lake House

The Lake House

2006
×
Read the review Edit this entry  
30
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Price of Gold

The Price of Gold

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Post

The Post

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
Read the review Edit this entry  
28
Mr. Destiny

Mr. Destiny

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thank You for Your Service

Thank You for Your Service

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Geostorm

Geostorm

2017
×
Read the review Edit this entry