Matt has logged 14 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Aniara

Aniara

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dunwich Horror

The Dunwich Horror

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The New World

The New World

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hangmen Also Die!

Hangmen Also Die!

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
Edit this entry  
08
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★½
Edit this entry