Matt has logged 14 entries for films during December 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Selma

Selma

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dog

The Dog

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annie

Annie

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wild

Wild

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry