Sort by
  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★★

  • Spirited

    ★★½

  • Zen – Grogu and Dust Bunnies

  • Falling for Christmas

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • The Watcher

    ★★★

  • Black Adam

    ★½

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Pinocchio

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Prey

    ★★★½

  • Light & Magic

  • Pennywise: The Story of IT

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • Ambulance

    ★★½

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

  • X

    ★★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Marry Me

    ★★

  • Fire of Love

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Book of Boba Fett

  • Mistletoe in Montana

    ½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★

  • Eight Gifts of Hanukkah

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Nantucket Noel

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Love Hard

  • Eternals

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★★