Sort by

Matt has logged 224 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Penny Serenade

Penny Serenade

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Dragons

Black Dragons

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Paydirt

Paydirt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Starfish

Starfish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Porno

Porno

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Wonderful Wizard of Oz

The Wonderful Wizard of Oz

1910
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frankenstein

Frankenstein

1910
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Violent Years

The Violent Years

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Nian

Nian

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobel Son

Nobel Son

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Beginning

Beginning

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prom Night IV: Deliver Us from Evil

Prom Night IV: Deliver Us from Evil

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
CBGB

CBGB

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Menace with Five Arms

The Menace with Five Arms

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Haunted House of Horror

The Haunted House of Horror

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shadow Walkers

The Shadow Walkers

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell's Bloody Devils

Hell's Bloody Devils

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Seven Dangerous Women

Seven Dangerous Women

1979
×
Read the review Edit this entry  
29
Provocation

Provocation

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Judas Kiss

Judas Kiss

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Broken

The Broken

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Palmer

Palmer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Twist

Twist

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Close My Eyes

Close My Eyes

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Teenage Zombies

Teenage Zombies

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Swerve

The Swerve

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Haunted Castle

The Haunted Castle

1921
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Josep

Josep

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Meanwhile on Earth

Meanwhile on Earth

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wacko

Wacko

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ranger

The Ranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dearest Sister

Dearest Sister

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Narco Soldiers

Narco Soldiers

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Citadel

Citadel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Year on Helvellyn

A Year on Helvellyn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Autopsy

Autopsy

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Corpse

The Corpse

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry