Sort by

Matt has logged 301 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Here Alone

Here Alone

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Mrs. Brown's Boys D'Movie

Mrs. Brown's Boys D'Movie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Wish for Christmas

A Wish for Christmas

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Inside

Inside

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bulletproof Monk

Bulletproof Monk

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wait Until Dark

Wait Until Dark

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Be Afraid

Be Afraid

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Flatliners

Flatliners

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
District 9

District 9

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Look Who's Talking Now!

Look Who's Talking Now!

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Gothika

Gothika

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★½
Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
Read the review Edit this entry  
03
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Molly Moon and the Incredible Book of Hypnotism

Molly Moon and the Incredible Book of Hypnotism

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Slumber

Slumber

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Fatal Beauty

Fatal Beauty

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zygote

Zygote

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Freehold

Freehold

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dismissed

Dismissed

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dig Two Graves

Dig Two Graves

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trance

Trance

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sundown

Sundown

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Arctic Blast

Arctic Blast

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Look Who's Talking Too

Look Who's Talking Too

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dartmoor Killing

Dartmoor Killing

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Secrets of Emily Blair

The Secrets of Emily Blair

2016
×
Edit this entry  
07
Serpent

Serpent

2017
×
★½
Read the review Edit this entry