• The Manor

    ★★★

  • Bingo Hell

    ★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Karen

    ½

  • Cinderella

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ★★½

  • Candyman

    ★★

  • Sweet Girl

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Aftermath

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Masquerade

  • Resort to Love

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Jolt

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Family Seductions

    ★½

  • Resident Evil: Infinite Darkness

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★

  • False Positive

    ½

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Infinite

  • Loki

    ★★★★

  • Awake

    ★½

  • Endangered Species

    ½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Seance

    ★½

  • Aquarium of the Dead

    ½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Great White

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Separation

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Thunder Force

    ★★½

  • The Power

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Homunculus

    ★★½

  • The Unholy

  • The Seventh Day

    ★½

  • Blood Moon

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier