Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Air

Air

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★½
Edit this entry  
18
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Playing Cards

Playing Cards

1896
×
★★
Edit this entry  
16
A Nightmare

A Nightmare

1896
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Countryman and the Cinematograph

The Countryman and the Cinematograph

1901
×
★★★
Edit this entry  
16
Cyrano de Bergerac

Cyrano de Bergerac

1900
×
★★★½
Edit this entry  
16
Panorama of Eiffel Tower

Panorama of Eiffel Tower

1900
×
★★★
Edit this entry  
16
Serpentine Dance

Serpentine Dance

1896
×
★★★½
Edit this entry  
16
L'Homme Machine

L'Homme Machine

1885
×
★★½
Edit this entry  
15
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Edit this entry  
08
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Living

Living

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Full Time

Full Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Life of Death

The Life of Death

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★
Edit this entry  
25
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
3 Women

3 Women

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
21
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
17
Sharper

Sharper

2023
×
★★★
Edit this entry  
16
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Best Friend

Best Friend

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Catharsis

Catharsis

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Maska

Maska

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Calligrapher

The Calligrapher

1991
×
★★★★
Edit this entry  
02
Stille Nacht IV: Can't Go Wrong Without You

Stille Nacht IV: Can't Go Wrong Without You

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Stille Nacht III: Tales from Vienna Woods

Stille Nacht III: Tales from Vienna Woods

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Stille Nacht II: Are We Still Married?

Stille Nacht II: Are We Still Married?

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Stille Nacht I: Dramolet

Stille Nacht I: Dramolet

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rain Dance

Rain Dance

1988
×
★★★½
Edit this entry