Sort by
  • Mufasa: The Lion King

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★½

  • Troll

    ★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Strange World

    ★★★

  • Stutz

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Graveyard Rats

    ★★½

  • Lot 36

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ★★½

  • Pinocchio

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • War Sailor

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Sick of Myself

    ★★★

  • Sacrificial Lambs

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Senior Year

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Choose or Die

    ★½

  • A Short Story

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Bubble

    ½

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Tall Girl 2

  • Kimi

    ★★★½

  • Moonfall

    ½

  • Fresh

    ★★★