Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Man Who Haunted Himself

The Man Who Haunted Himself

1970
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cock Crows at Eleven

Cock Crows at Eleven

1978
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Black Dahlia

The Black Dahlia

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
White Pop Jesus

White Pop Jesus

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
Drive on a Life

Drive on a Life

1961
×
★★★
Edit this entry  
14
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Tiger Jump

The Tiger Jump

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
Raped

Raped

1976
×
★★★½
Edit this entry  
14
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sie nannten ihn Krambambuli

Sie nannten ihn Krambambuli

1972
×
★★★½
Edit this entry  
14
Clap, You're Dead

Clap, You're Dead

1974
×
★★½
Edit this entry  
13
The Outside Man

The Outside Man

1972
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Mill of the Stone Women

Mill of the Stone Women

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Wind

The Wind

1986
×
★★★
Edit this entry  
11
Wicked Memoirs of Eugenie

Wicked Memoirs of Eugenie

1980
×
★★★★
Edit this entry  
11
Es pecado... pero me gusta

Es pecado... pero me gusta

1978
×
★★★½
Edit this entry  
11
Slim

Slim

1937
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Phantom of Soho

The Phantom of Soho

1964
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Secret of the Black Trunk

The Secret of the Black Trunk

1962
×
★★½
Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

1957
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Snorkel

The Snorkel

1958
×
★★★½
Edit this entry  
05
Riot

Riot

1969
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Devil Came from Akasava

The Devil Came from Akasava

1971
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Daughter of Dracula

Daughter of Dracula

1972
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Sinister Eyes of Dr. Orloff

The Sinister Eyes of Dr. Orloff

1973
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sex Is Crazy

Sex Is Crazy

1981
×
★★★
Edit this entry  
02
Bahia Blanca

Bahia Blanca

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
Solo Sunny

Solo Sunny

1980
×
★★★½
Edit this entry  
01
Freundinnen - Alle für eine

Freundinnen - Alle für eine

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Das Stundenhotel von St. Pauli

Das Stundenhotel von St. Pauli

1970
×
★★★½
Edit this entry  
28
Heute blau und morgen blau

Heute blau und morgen blau

1957
×
★★★½
Edit this entry  
27
Slightly Scarlet

Slightly Scarlet

1956
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gorath

Gorath

1962
×
★★★★
Edit this entry  
26
How to Seduce a Virgin

How to Seduce a Virgin

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Con gusto a rabia

Con gusto a rabia

1965
×
★★★½
Edit this entry  
25
Che, OVNI

Che, OVNI

1968
×
★★½
Edit this entry  
24
Nightmares Come at Night

Nightmares Come at Night

1970
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Adventures of Scaramouche

The Adventures of Scaramouche

1963
×
★★★★
Edit this entry  
24
La bella di Roma

La bella di Roma

1955
×
★★½
Edit this entry  
23
Celestine

Celestine

1974
×
★★★
Edit this entry  
23
Torment of the Flesh

Torment of the Flesh

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nicht fummeln, Liebling

Nicht fummeln, Liebling

1970
×
★★★★
Edit this entry