Sort by

Massi has logged 16 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Majora's Mask: Terrible Fate

Majora's Mask: Terrible Fate

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry