• No Time to Die

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½