Sort by

Mason has logged 221 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Snow

Snow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Tokyo Ride

Tokyo Ride

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

Donald Trump Is President and You're Not: A Portrait of Donald J. Trump

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gorky Park

Gorky Park

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Relic

Relic

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Curse of the Werewolf

The Curse of the Werewolf

1961
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
You're Next

You're Next

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil of Dracula

Evil of Dracula

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry