Mason has logged 285 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Menashe

Menashe

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Detroit

Detroit

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kedi

Kedi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Win It All

Win It All

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Field in England

A Field in England

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Sauna

Sauna

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Death

Black Death

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
01
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★
Read the review Edit this entry