Sort by

maskull has logged 578 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Hulk Blood Tapes

Hulk Blood Tapes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Monsters in the Woods

Monsters in the Woods

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
★★
Edit this entry  
20
Christmas Incorporated

Christmas Incorporated

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Christmas Land

Christmas Land

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Mr. 365

Mr. 365

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sense, Sensibility & Snowmen

Sense, Sensibility & Snowmen

2019
×
★★
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
A Snow Capped Christmas

A Snow Capped Christmas

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Christmas in Rome

Christmas in Rome

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Merry & Bright

Merry & Bright

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale

Sword Art Online: The Movie – Ordinal Scale

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Sword Art Online Extra Edition

Sword Art Online Extra Edition

2013
×
★★
Edit this entry  
07
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Edit this entry  
04
Christmas Scavenger Hunt

Christmas Scavenger Hunt

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Christmas at the Plaza

Christmas at the Plaza

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
A Nutcracker Christmas

A Nutcracker Christmas

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Edit this entry  
02
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Crown for Christmas

Crown for Christmas

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Rocky Mountain Christmas

Rocky Mountain Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
I'm Not Ready for Christmas

I'm Not Ready for Christmas

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Enchanted Christmas

Enchanted Christmas

2017
×
★★
Edit this entry  
01
A Joyous Christmas

A Joyous Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
A Song for Christmas

A Song for Christmas

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Underground Lizard People

Underground Lizard People

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hulk vs. Wolverine

Hulk vs. Wolverine

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Love Live! Sunshine!! The School Idol Movie Over the Rainbow

Love Live! Sunshine!! The School Idol Movie Over the Rainbow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love Live! The School Idol Movie

Love Live! The School Idol Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bring It On: Fight to the Finish

Bring It On: Fight to the Finish

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Death Laid an Egg

Death Laid an Egg

1968
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
K-ON! The Movie

K-ON! The Movie

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
K-On!!: Keikaku!

K-On!!: Keikaku!

2011
×
★★★★★
Edit this entry