Sort by

maskull has logged 564 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Piranhaconda

Piranhaconda

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Evolution

Evolution

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Saving Silverman

Saving Silverman

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shanghai Knights

Shanghai Knights

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Jungle

The Jungle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alien Abduction

Alien Abduction

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Exists

Exists

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Paul

Paul

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Malibu's Most Wanted

Malibu's Most Wanted

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain Ron

Captain Ron

1992
×
★★½
Edit this entry  
26
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★½
Read prior review Edit this entry  
23
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★
Edit this entry  
21
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Corner Gas: The Movie

Corner Gas: The Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Signal

The Signal

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frank

Frank

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Fantastic Four

The Fantastic Four

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Garbage Pail Kids Movie

The Garbage Pail Kids Movie

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Edit this entry