Chris has logged 15 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Haunted Himself

The Man Who Haunted Himself

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alfie

Alfie

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Graduation

Graduation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bedazzled

Bedazzled

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
One More Time with Feeling

One More Time with Feeling

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Faraway, So Close!

Faraway, So Close!

1993
×
★★
Read the review Edit this entry