Sort by
  • American Rapstar

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Taliban Land

    ★★★½

  • See Me as I Am

    ★★★½

  • The Captain's Heart

    ★★★½

  • Novorossiya

    ★★★

  • Girl Gang

    ★★★★

  • Mr. Graversen

    ★★★★½

  • The Eclipse

    ★★★½

  • The Fall

    ★★½

  • Holidays

    ★★½

  • Robin Bank

    ★★★

  • Rules of War

    ★★★½

  • Rose

    ★★★★½

  • The Territory

    ★★★½

  • Brainwashed: Sex-Camera-Power

    ★★½

  • Nothing Compares

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★★½

  • Going Circular

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Beba

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • a-ha - The Movie

    ★★★

  • After Yang

    ★★

  • The Scars of Ali Boulala

    ★★★

  • Who Gets To Be an Influencer?

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Wirecard: The Billion Euro Lie

    ★★★

  • Dark Blossom

    ★★★½

  • Julia&I

    ★★★

  • He's My Brother

    ★★★★

  • How To Be a Perfect Human

    ★★★

  • Room Without a View

    ★★★½

  • When a City Rises

    ★★★★

  • Thyland (Elsewhere)

    ★★★

  • Solutions

  • Raising a School Shooter

    ★★★★

  • 70/30

    ★★★½

  • The Lost Sons

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • TINA

    ★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★

  • Dear Future Children

    ★★★

  • Tiger

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Silence of the Tides

    ★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

  • The Story Of The '80s Slasher Craze

    ★★★

  • The Other Side

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★