Sort by
  • Mama Susan's Friends

  • Hunger

  • yesterday will always be yesterday

  • Kill Boksoon

  • Unlocked

    ★★★

  • Ten Little Mistresses

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Nanahimik ang Gabi

  • Deleter

    ★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • About Us But Not About Us

  • An Inconvenient Love

    ★★★

  • I Love You, Beksman

    ★★★

  • LiveScream

    ★½

  • The School for Good and Evil

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Look Both Ways

    ★★

  • Dosena

  • Pagbilang Kong Tatlo

  • Hazmat

  • Black & White Road

  • The Chicks in the Forest

    ★★★½

  • Maid in Malacañang

    ½

  • Not Okay

    ★★★

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★½

  • Maybe Today

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★½

  • Senior Year

    ★★

  • Cut/Off

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Twins

    ★★★

  • Fast & Feel Love

    ★★★★½

  • Incantation

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★

  • Kimi

    ★★

  • Marry Me

  • Leonor Will Never Die

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • Crush Kong Curly

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Cut

    ★★★

  • Big Night!

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • The Actress

  • Eternals

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Photocopier

    ½

  • The Fruit of Adam's Womb

  • A Cycle of Cloud and Rain

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½