Sort by

marybeth has logged 125 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Kitbull

Kitbull

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
06
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
White House Down

White House Down

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Buried

Buried

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry