Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Madoff: The Monster of Wall Street

Madoff: The Monster of Wall Street

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Attica

Attica

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
CODA

CODA

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Prey

Prey

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Conn

The Big Conn

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let Me Take You Down

Let Me Take You Down

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
LennoNYC

LennoNYC

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Big Steal

The Big Steal

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Giri/Haji

Giri/Haji

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Phantom

The Phantom

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Merger

The Merger

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Love You Too

I Love You Too

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Take Away

Take Away

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
The Nugget

The Nugget

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Lennon's Last Weekend

Lennon's Last Weekend

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Saturday Night

Mr. Saturday Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Victim

The Victim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Beatles Anthology

The Beatles Anthology

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dry

The Dry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Life of Crime: 1984-2020

Life of Crime: 1984-2020

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inferno

Inferno

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
Read the review Edit this entry  
05
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
Read the review Edit this entry