Sort by
  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★

  • Prey

    ★★

  • The Big Conn

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Mr. Saturday Night

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Attica

    ★★★

  • Life of Crime: 1984-2020

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Count Me In

    ★½

  • The Green Knight

    ★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★½

  • Val

    ★★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • The Phantom

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • 1971: The Year That Music Changed Everything

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★

  • John Wayne Gacy: Devil in Disguise

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Lady and the Dale

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★

  • CODA

    ★½

  • Tiger

    ★★★

  • Let Me Take You Down

    ★½

  • The Ripper

    ★★★½

  • The Dry

    ★★★

  • Alabama Snake

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • A Lion Returns

    ★★★★

  • Rams

    ★★★

  • Belushi

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Lennon's Last Weekend

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Des

    ★★

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Penguin Bloom

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • White Noise

    ½