Sort by
  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thirteen Lives

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Our Father

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ½

  • Encanto

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Chair

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Sweet Home

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Love and Monsters

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • After We Collided

    ½

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

  • Unsettling Scenes

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Normal People

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Let It Snow

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Fractured

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★