Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Violent Night

Violent Night

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Something Evil

Something Evil

1972
×
★★
Edit this entry  
03
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Unfinished Journey

The Unfinished Journey

1999
×
½
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Exposed

Exposed

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
22
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Looper

Looper

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spirited

Spirited

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad

Bad

1987
×
★★★★
Edit this entry  
16
FIFA Uncovered

FIFA Uncovered

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mike

Mike

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Evil Demon Golfball from Hell!!!

Evil Demon Golfball from Hell!!!

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
The Psychology of Dream Analysis

The Psychology of Dream Analysis

2002
×
★★½
Edit this entry  
15
Ben Boyer and the Phenomenology of Automobile Branding

Ben Boyer and the Phenomenology of Automobile Branding

2001
×
½
Edit this entry  
15
Zen – Grogu and Dust Bunnies

Zen – Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Paradise City

Paradise City

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Flying Backwards

Flying Backwards

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Detective Knight: Rogue

Detective Knight: Rogue

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Locks

Locks

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Marvel Studios Assembled: The Making of She-Hulk: Attorney at Law

Marvel Studios Assembled: The Making of She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★
Edit this entry  
01
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Ghosted

Ghosted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Wonderful Sunday

One Wonderful Sunday

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Ghosts

Ghosts

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil's Hour

The Devil's Hour

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: Tales of the Jedi

Star Wars: Tales of the Jedi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Power of the Doctor

Doctor Who: The Power of the Doctor

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Manster

The Manster

1959
×
★★★
Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
½
Read the review Edit this entry