Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • You People

    ★★

  • Just a Boy From Tupelo: Bringing Elvis to the Big Screen

  • Babylon

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • The Munsters

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Sick

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Pearl

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Section 1

    ★★★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Hustle

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Gone in the Night

    ★★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Master

    ★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★