• Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • My Name is Francesco Totti

    ★★★

  • The Predators

    ★★★½

  • The Disciple

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Bad Tales

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★★

  • Figli

    ★★★★

  • Tolo Tolo

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Golden Men

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Midway

    ★★