Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Club

The Club

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Swindle

The Swindle

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yella

Yella

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Jerichow

Jerichow

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Right to Die

Right to Die

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Imprint

Imprint

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atlantis

Atlantis

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bernie

Bernie

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Devilman Crybaby

Devilman Crybaby

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Moon Tide

Red Moon Tide

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rojo

Rojo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fermière à Montfaucon

Fermière à Montfaucon

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inside

Inside

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tony Manero

Tony Manero

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spell

Spell

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry