• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The Ripper

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Call

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Spell

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • New Order

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Red Moon Tide

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Onward

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Cold Meridian

    ★★½

  • Pinocchio

    ★★

  • Gorillaz: Reject False Icons

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • The Fall

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Revolution and Land

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Atlantis

    ★★★½

  • Babenco: Tell Me When I Die

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • La Llorona

    ★★

  • Judy

    ★★★★